Regensburgo mieste, Vokietijoje vyko tarptautinės Johanitiečių organizacijos žaidynės. Jose dalyvavo 36 komandos iš trijų šalių: 34 Vokietijos komandos, po komandą iš Lenkijos ir Lietuvos. Lietuvos komandą sudarė šiemet paramediko kvalifikaciją įgiję ir Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centrą atstovavę: Dominykas Dvylys, Simona Ginkutė, Tomas Pašakinskas ir Aleksandra Kutyreva, bei juos lydėjęs profesijos mokytojas paramedikas Rytis Malašauskas.
Žaidynių užduotimis, apgyvendinimu ir kitais klausimais rūpinosi Johanitiečių organizacija. Ši organizacija gyvuoja jau beveik 40 metų, jos tikslas – vadovaujantis Šv. Jono tikėjimu – tarnauti žmonijai skubios medicinos ir pirmosios pagalbos srityje, rūpintis socialinės pagalbos, mokymų ir jaunų žmonių savanoriško pašaukimo ugdymu. Organizaciją sudaro daugiau kaip 40 valstybių visame pasaulyje, o jie vadovaujasi šūkiu „Gyventi iš meilės“.
Žaidynėse komandos buvo suskirstytos į 4 pogrupius po 9 komandas: grupė iki 12-os metų, iki 16-os metų, iki 18-os metų ir profesionalai. Lietuvos komanda buvo priskirta profesionalų grupei. Vyriausio pogrupio komandoms viena užduotis buvo teorinių žinių patikrinimas, o kitos keturios – praktinių žinių ir įgūdžių išbandymas.
Pirmojoje užduotyje savo medicinines žinias tikrino ne tik jaunieji paramedikai, bet ir profesijos mokytojas R. Malašauskas.
Antroji užduotis – diagnostika. Komanda turėjo pasiskirstyti po du ir išspręsti tris ūmios būklės situacijas. Pirma nukentėjusioji buvo benamė moteris, kuri skundėsi pilvo skausmais ir vėmimu su krauju iš virškinamojo trakto. Antras nukentėjusysis – vyras, su skausmais pilvo srityje būdingais tulžies akmenligei. Trečia nukentėjusioji skundėsi skausmu krūtinės plote, kuris staiga atsirado fizinio darbo metu, buvo matyti cianozė. Komandos nariai diagnozavo spontaninį pneumotoraksą.
Trečioji užduotis – trauma. Komandai buvo pranešta, kad valtis su dviem joje buvusiais jaunuoliais apvirto, jaunuoliai iš vandens buvo ištraukti gelbėtojų. Atvykus į įvykio vietą jaunuoliai gulėjo ant kranto. Atlikus apžiūra buvo nustatyta, kad vieno vaikino būklė yra kritinė, jam buvo prasidėjusi plaučių edema. Taip pat abu vaikinai buvo sušalę, šoko būsenoj ir smarkiai susipjaustę rankas bei kojas. Abiems pacientams buvo suteikta pirmoji medicininė pagalba ir jie buvo ruošiami transportavimui į gydymo įstaigą.
Tada komandų laukė estafetė. Reikėjo įveikti kliūčių ruožą nešant neštuvus, ant kurių buvo pritvirtinti du smėlio maišai, o centre dubuo su vandeniu. Estafetės tikslas įveikti ruožą, kuo greičiau ir kuo mažiau išlieti vandens. Po šios rungties vertintojai negailėjo pagyrų Lietuvos komandos išmanumui ir užduoties atlikimui.
Paskutinė užduotis – reanimacija. Komanda vėl turėjo pasiskirstyti po du: viena pora atlikinėjo pradinį gaivinimą, o kita pora – specializuotą reanimaciją (defibriliaciją SV be pulso metu bei medikamentų skyrimą). Abi poros buvo vertinamos pagal paspaudimų ir įpūtimų kokybiškumą.
Lietuvos komanda žaidynių metu turėjo du nuostabius pagalbininkus – vertėjus Vacį Rimdeiką ir Mildą Vilkutę, komanda reiškia nuoširdų ačiū. Taip pat dalyviams teko greitai persiorientuoti iš įprasto darbo komandoje po tris, į darbą po du, bet tai nesutrukdė tarpusavyje išlaikyti pakilią nuotaiką ir pasiekti gerų rezultatų. Tarptautinėje įskaitoje lietuvaičiai liko antri.