LIETUVOS PARAMEDIKŲ ASOCIACIJA

Lietuvos paramedikų asociacija kartu su Lietuvos mokyklomis įgyvendins 

 tarptautinį projektą TirAmISU – pirmoji pagalba padeda išgyventi!

 

TIRAMISU logo

Lietuvos paramedikų asociacija kaip asocijuotas partneris įsijungė į tarptautinį projektą TIRAMISU (lietuviškai – Pirmoji pagalba padeda išgyventi), kuris pakvies moksleivius pagerinti pirmosios medicinos pagalbos įgūdžius.

Projekte 7 institucijos iš 4 keturių Europos šalių – Italijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiaus kurdamos patrauklų mokymosi kursą įgyti pirmosios medicinos pagalbos įgūdžių. Projekte kviečiama jungtis ES šalių mokyklas, asociacijas, NVO dirbančias šioje srityje. Lietuvoje oficialus projekto partneris yra KTU Vaižganto progimnazija, kaip asocijuoti partneriai dalyvauja 10 institucijų.

Asociacija prisidės prie dalinimosi patirtimi, projekto rezultatų vertinimo, grįžtamojo ryšio bei projekto viešinimo.

Projektas prasidėjo 2019 spalio 1d. ir truks du metus. Jo eigoje bus sukurtos kelios priemonės: pirmiausia, elektroninis mokymosi kursas 13-18 metų amžiaus moksleiviams apie žmogaus sandarą, kiek svarbu žinoti teikiant pirmąją medicinos pagalbą; taip pat pirmosios medicinos pagalbos teikimo vadovas ir interaktyvi praktinio sprendimų priėmimo mokymosi programa, kuri leis moksleiviams išbandyti ir praktiškai įvertinti savo žinias teikiant pirmąją medicinos pagalbą paauglių gyvenimo situacijose.

Tokios mokymo medžiagos parengimas labai naudingas Lietuvai – sukurtais elektroniniais resursais galės naudotis visos Lietuvos mokyklos, jie bus prieinami internete lietuvių kalba. Mokomąją medžiagą ruoš Italijos Genujos universiteto medicinos fakulteto ir Rumunijos Grigoro T. Popo farmacijos ir medicinos universiteto mokslininkai, kurią moksleiviams pritaikys bendradarbiaudami su Italijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rumunijos mokyklų mokytojai.

Projekto TIRAMISU veiklos ir naujienos internete pasiekiamos projekto tinklapyje: tiramisu.pixel-online.org

Projektas TIRAMISU finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą Erasmus+ Strateginių partnerysčių, kuriančių intelektinius produktus, paprogramę.

erasmus