LIETUVOS PARAMEDIKŲ ASOCIACIJA

2014 m. rugsėjo 9 dieną, esant puikiam rudeniniam orui, gerokai po pietų, Lietuvos paramedikų asociacijos narės Justina Tirvaitė ir Viktorija Jefremovaitė atvyko į Aukštadvaryje vykstančią Šv. Ignaco Lojolos kolegijos (www.loyola.lt) organizuojamą stovyklą „Pažvelk į profesijos pasaulį kitaip“.

Čia jau ketvirtą kartą šiais metais vyksta mokymai, kurių metu stovyklų dalyviai supažindinami su įvairiomis profesijomis. Lietuvos paramedikų asociacijos nariai – Rytis Malašauskas, Justina Tirvaitė, Antanas Griunius, Tomas Gurskas, Viktorija Jefremovaitė šią vasarą ir rudenį paramediko profesijos mokymų metu mokė stovyklautojus teisingai teikti pirmąją pagalbą. Jaunuoliai buvo labai motyvuoti, domėjosi pirmosios pagalbos teikimo specifika, buvo mokomi pradinio gaivinimo pagrindų: kaip elgtis nualpus, nudegus, nušalus, esant apsinuodijimams įvairiomis medžiagomis. Taip pat buvo pasakojama kaip įmobilizuoti rankų, kojų lūžimus, kad jie būtų stabilūs iki nuvykstant į ligoninės priimamąjį arba kol atvyks Greitosios medicinos pagalbos (GMP) brigada. Pirmosios medicinos pagalbos tematika aptarta ir pateikti realūs pavyzdžiai, gaivinimas atliktas praktiškai naudojant manekenus. Šios stovyklos dalyviai – jaunuoliai, tačiau jie šauniai susitvarkė su pradinio gaivinimo pamokėle, puikiai atgaivino tikrai nelengvai gaivinamą manekeną : kai kurie juokavo, kad „manekeną pagaliau atgaivino“. Mokymų metu susipažinta su automatinio išorinio defibriliatoriaus (AID) veikimu, naudojimu, paieška Kauno miesto teritorijoje. Po pirmosios pagalbos mokymų rudeninio dvelksmo pagautos Viktorija ir Justina ėjo vaišintis tiesiai iš sodo skintomis avietėmis. Smagiausia, kad dalį pavyko parsivežti ir į Kauną. Laikas buvo praleistas puikiai, su naujais, įdomiais ir jau draugais tapusiais žmonėmis.

 

Straipsnio autorė: Justina Tirvaitė

 

mokymai aukstadvaris tirvaite 1 mokymai aukstadvaris tirvaite 2 mokymai aukstadvaris tirvaite 3  mokymai aukstadvaris tirvaite 4